Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

A+ A A-
Spedycja i Transport - dowiedz się o Pakiecie Mobilności i innych regulacjach UE podczas szkolenia ONLINE (na żywo) 28.08.2020

W tym roku wchodzą w życie przepisy unijne, które mogą oznaczać spore perturbacje dla polskich przewoźników, związane przede wszystkim ze wzrostem kosztów transportu. Wynikać one będą z Dyrektywy o pracownikach delegowanych i Pakietu Mobilności.

Czytaj więcej: Spedycja i Transport - dowiedz się o Pakiecie Mobilności i innych regulacjach UE podczas...

NOWOŚĆ - szkolenie ONLINE (na żywo) skierowane dla branży ochrony zdrowia - 27.08.2020

 

Zapraszamy na szkolenie producentów i dystrybutorów wyrobów medycznych zainteresowanych Rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie wyrobów medycznych, tzw. MDR (ang. Medical Device Regulation). Rozporządzenie sprzyja standaryzacji i elektronizacji wybranych procesów w firmie.

Czytaj więcej: NOWOŚĆ - szkolenie ONLINE (na żywo) skierowane dla branży ochrony zdrowia - 27.08.2020

Przewodnik metodyczny w formie e-booka!

NOWOŚĆ - przewodnik metodyczny w formie e-booka. Specjalne wydanie przygotowane do podręcznika "Procesy magazynowe w przykładach i ćwiczeniach", w którym nauczyciel otrzymuje kompletną wersję podręcznika, wzbogaconą o starannie przygotowany komponent metodyczny.

Czytaj więcej: Przewodnik metodyczny w formie e-booka!

e-LOGISTICS LIVE 2020. Przyszłość zaczyna się dziś!

Po raz pierwszy w tym roku i po raz pierwszy w rzeczywistości wirtualnej – tak w skrócie opisać można konferencję e-LOGISTICS LIVE 2020, wydarzenie, którego branża logistyczna jeszcze nie widziała. Event organizuje Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania (Ł-ILiM), wiodąca w Polsce placówka naukowo-badawcza, zajmująca się tworzeniem i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w dziedzinie logistyki oraz cyfrowej gospodarki.


Instytut to uznany organizator Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS, największego w kraju i drugiego pod tym względem w Europie spotkania branży logistycznej, które co dwa lata odbywa się w Poznaniu. Tegoroczna, 15. edycja kongresu, ze względu na pandemię koronawirusa, została przeniesiona na przyszły rok. Nowa data i miejsce LOGISTICS 2021 to 19-21 maja 2021 rok. Chcąc jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży, dotychczasowym i nowym uczestnikom, podjęto decyzję o zorganizowaniu wydarzenia w innym formacie, które wzbogaci poważaną i znaną już wszystkim markę, jaką jest LOGISTICS.


Ambicją Ł-ILiM jest stworzenie elektronicznej platformy wymiany poglądów i doświadczeń dla branży związanej z logistyką i e-handlem w dobie kryzysu.

- E-commerce i usługi logistyczne wykonywane na jego potrzeby jako jedne z niewielu gałęzi gospodarki oparły się pandemii. Umiejętność szybkiego reagowania na zmiany wielu przedsiębiorstw sprawiły, że  nie tylko nie straciły one, ale potrafiły jeszcze zyskać – podkreśla dr hab. Arkadiusz Kawa i dodaje: - Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania postanowił podążać za tymi zmianami, proponując innowacyjną i jednocześnie bezpieczną dla uczestników formułę spotkania w sieci. Naszym celem nie jest jednak tworzenie kolejnego webinaru. Chcemy, by e-LOGISTICS było czymś więcej.

Jednego dnia, 24 czerwca 2020 roku, tym razem w przestrzeni wirtualnej, spotkają się najważniejsi przedstawiciele branży logistycznej, e-commerce, a także firm logistycznych. e-LOGISTICS LIVE 2020 będzie okazją do rozmów o zagrożeniach i szansach związanych z kryzysem oraz próbą odpowiedzi na pytanie – co dalej?


– Porozmawiamy o wyzwaniach stojących przed logistyką. Chcemy skupić się na innowacjach, transformacji łańcucha dostaw oraz modnym obecnie pojęciu. jakim jest „współdzielenie”. Już dziś wiemy, że w wydarzeniu udział weźmie kilkaset osób – podkreśla Arkadiusz Kawa.


e-LOGISTICS LIVE 2020 śledzić będzie można na żywo na dedykowanej platformie, na której znajdzie się wirtualne studio z moderatorem, wystawą online sponsorów i partnerów wydarzenia. Po nich wystawcy i prelegenci będą mieli szanse budowy networkingu przy tzw. round tables. Wirtualna konferencja ma być początkiem rozwoju corocznych spotkań branży logistycznej. Z zapowiedzi organizatorów wynika, że e-LOGISTICS odbywać się będzie cyklicznie – na przemian z tradycyjną konferencją, która co roku odbywała się na poznańskich targach.

– Zmiana formuły pozwoli na jeszcze ściślejszą integrację środowiska logistycznego. W tym roku w przestrzeni wirtualnej, a w przyszłym – już w rzeczywistości – kończy dyrektor Kawa.


Udział w wydarzeniu jest płatny. Rejestracji dokonać można za pośrednictwem strony internetowej www.logistics.pl/e-logistics

 


 

KONTAKT Z MEDIAMI:
Dobiesława Dembecka
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
T: 61 850 49 69, 661 095 329
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cyberbezpieczeństwo jako konieczny warunek rozwoju przemysłu 4.0

Już 18 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu ITM_talks, organizowane przez zespół targów ITM Industry Europe i Modernlog. Tematem tego spotkania będzie cyberbezpieczeństwo, jako warunek rozwoju przemysłu 4.0. Czy (i jak) cloud computing i nowe technologie mogą pomóc odbić się firmom po kryzysie?

Udział w spotkaniu zapowiedzieli liderzy biznesu, przedstawiciele nauki i przemysłu: Michał Jaworski - dyrektor Strategii Technologicznej, członek Zarządu Microsoft, Katarzyna Nosalska - członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz dr hab. Arkadiusz Kawa, dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Logistyki i Magazynowania. Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej.

- W czasach, gdy wszystkim brakuje bezpośrednich spotkań i rzeczowych rozmów face to face, postanowiliśmy zaproponować naszym gościom targowym oraz wystawcom możliwość wzięcia udziału w dyskusji online z ekspertami branżowymi. Podczas ITM_talks porozmawiamy z liderami przemysłu, biznesu i nauki na najgorętsze w branży tematy, które nie schodzą z pierwszych stron gazet od tygodni. Jednym z nich jest cyberbezpieczeństwo, będące dla wielu firm nie lada wyzwaniem – zapowiada Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

Udział w spotkaniu online ITM_talks jest bezpłatny, zarejestrować można się na stronie: talks.itm-europe.pl

Internetowa Szkoła Logistyki

Wspieramy nauczycieli w ich pracy zdalnej z uczniami. Bezpłatnie udostępniamy nasze zasoby e-learning w postaci e-lekcji w Internetowej Szkole Logistyki – ISLog. Zdobądźcie wiedzę już teraz!

Dla klas 1 i 2 technikum proponujemy e-lekcje z zakresu obsługi magazynów i zapasów, a dla klas 3 e-lekcje transportu. Zakładamy, że i Państwo przekażą nam bezpłatnie swoje materiały, które również udostępnimy w ramach ISLog i tym samym zwiększymy efektywności wykorzystania zasobów - wierzymy we współpracę i współdzielenie.

Idziemy z duchem czasu i nasze e-lekcje będzie można aktywować wirtualnym kluczem. Wszystkich zainteresowanych nauczycieli przedmiotów logistycznych prosimy o kontakt: 

https://www.e-bit.edu.pl/kontakt

e-Konferencja LOGISTICS

Szanowni Państwo,
Z uwagi na duże zainteresowanie tematyką logistyki w e-commerce, Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Logistyki i Magazynowania, planuje organizację dużej e-konferencji poświęconej tej tematyce.
Formuła wydarzenia oparta będzie na doskonale znanej już Państwu marce, jaką jest Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS.
Oprócz interesujących tematów związanych ze współdzieleniem, transformacją i innowacją w branży logistycznej, wychodzimy do Państwa z propozycją stworzenia nowoczesnej i optymalnej przestrzeni wymiany wiedzy, doświadczeń oraz budowania relacji dziś: e-LOGISTICS 2020 w przestrzeni wirtualnej, jutro: LOGISTICS 2021.
Na liście prelegentów znakomici goście, w tym przedstawiciele świata nauki oraz liderzy w branży, którzy podzielą się z Państwem m.in. rozwiązaniami wdrażanymi w dobie kryzysu.

Poniższa ankieta pozwoli nam na doprecyzowanie Państwa oczekiwań.

https://forms.gle/7XhDQdAMc859UTLa7

Państwa opinia jest dla nas ważna.
Dziękujemy za poświęcony czas.

1 urodziny Łukasiewicza!

1 kwietnia 2020 roku minął pierwszy rok działania ŁUKASIEWICZA. Jesteśmy dumni, że Instytut Logistyki i Magazynowania jest częścią trzeciej co do wielkości sieci badawczej w Europie. Tworzenie tak złożonego organizmu jest ogromnym wyzwaniem, a integracja 36 instytutów z ośmioma tysiącami pracowników stanowi unikatowy projekt w skali globalnej. Wykorzystanie tego potencjału w formie odpowiedzi na realne potrzeby rynkowe to nasz najważniejszy cel.

Cieszymy się, że nasz Instytut jest teraz częścią Łukasiewicza i może brać udział we wspólnych projektach oraz tworzyć nową jakość w zakresie wspierania przedsiębiorczości i rozwoju technologii zmieniających naszą rzeczywistość.

Przez ostatnie 12 miesięcy istnienia sieci, udało się stworzyć silną i efektywną organizację na rynku badawczo-rozwojowym, która jest gotowa odpowiadać na prawie każde wyzwanie rynku. Bogaty portfel projektów liczy dziś 780 pozycji. W ramach integracji ujednolicono również mechanizmy zarządzania infrastrukturą badawczą, finansami, zasobami ludzkimi czy prawami do własności intelektualnej.

Szczegóły w informacji prasowej poniżej:

Komunikat do Partnerów

W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników, partnerów i klientów, Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania podjął szereg działań zapobiegawczych, które mogą mieć wpływ na tryb dotychczasowej współpracy z naszymi Partnerami.

Wprowadzone zasady bezpieczeństwa polegają na m.in.: ograniczeniu spotkań, odwołaniu wydarzeń z udziałem wielu osób, rezygnacji z wyjazdów i podróży służbowych na rzecz tele/wideokonferencji/kontaktu telefonicznego, a także na, skierowaniu zdecydowanej większości pracowników do pracy zdalnej.


Z uwagi na dynamikę zmian Dyrekcja Instytutu podjęła również decyzję o powołaniu Zespołu ds. zagrożenia wirusem SARS-CoV-2. Dzięki temu na bieżąco monitorujemy sytuację i odpowiednio reagujemy.

Ponadto w związku z zamknięciem placówek oświatowych dnia 16 marca 2020 r. oraz nowo obowiązującymi przepisami, Instytut zobowiązany jest udzielać swoim pracownikom zwolnienia od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem.


Specyfika naszej organizacji daje nam możliwość zapewnienia ciągłości prac, którą rzetelnie wykonujemy m.in. poprzez kontakty telefoniczne i wideokonferencje oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Dokładamy wszelkich starań, aby nasi kontrahenci w jak najmniejszym stopniu odczuli zaistniałe zmiany, a prowadzone działania nie miały istotnego wpływu na terminową realizację projektów, które dla Państwa prowadzimy.

Komunikat w sprawie LOGISTICS2020

Szanowni Państwo,

sytuacja niepewności związana z rozwojem epidemii koronawirusa dotyka każdego z nas i ma wpływ na wszystkie gałęzie gospodarki, w tym także logistykę. Działając w poczuciu odpowiedzialności oraz zgodnie z zaleceniami właściwych organów państwowych podjęliśmy trudną decyzję o zorganizowaniu kongresu w przyszłym roku. Naszym celem jest przede wszystkim utrzymanie planowanego poziomu, zasięgu oraz miejsca wydarzenia, które gwarantuje zorganizowanie kongresu w sprawdzonej, docenianej przez uczestników formule.

Zapraszamy na kolejną edycję kongresu do Poznania 19-21 maja 2021 roku.

Jednocześnie podkreślamy, że nasz zespół będzie kontynuował prace nad kongresem. Większość naszych aktywności prowadzimy obecnie zdalnie i również w ten sposób będziemy podejmować dalsze ustalenia i odpowiadać na Państwa pytania.

Zależy nam również na informowaniu Państwa na bieżąco o najważniejszych tematach naszej branży, które wpisane są zawsze w program kongresu.

W związku z tym w najbliższym czasie zaproponujemy również specjalne spotkanie on-line. Dlatego zachęcamy do śledzenia strony kongresu oraz naszych kanałów w social mediach (Facebook oraz Linkedin).

Tymczasem dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zrozumienie. Do zobaczenia wkrótce.

Zespół organizacyjny
Polskiego Kongresu Logistycznego
LOGISTICS 2020

www.logistics.pl

Nowa seria podcastów "Obok logistyki"

Z przyjemnością zapraszamy Was do odsłuchu nowej audycji pt. "Obok logistyki", zainicjowany przez portal www.logistyka.net.pl. Będziemy się w nim dzielić naszą ekspercką wiedzą i doświadczeniem - bez przydługawych wykładów czy nudnych referatów. W prosty sposób opowiemy o tym, co nas pasjonuje w logistyce, jakie są aktualne trendy i jakich rozwiązań możemy się spodziewać w najbliższych latach. A wszystko to podane w formie swobodnej rozmowy, okraszonej ciekawymi przykładami, inspirującymi historiami i ciekawostkami, o których nie wszyscy słyszeli.

Inauguracyjny odcinek poświęciliśmy robotom - tym, które usprawniają nie tylko pracę w magazynie, ale też tym, które możemy spotkać np. w domu lub z którymi możemy porozmawiać przez telefon. Czy coboty przyczynią się do powszechnej automatyzacji? Do czego wojsko potrzebowało wielkiego mechanicznego psa? W jaki sposób android miał pomóc w porwaniu Cesarza Francuzów? To tylko część tematów, które omówimy. Zapraszamy do słuchania i komentowania!

Linki do odsłuchu dostępne tutaj.

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj