Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

A+ A A-
Bezpłatny warsztat dla sprzedawców produktów żywnościowych

Fot. B. WacławskiW grudniu 2014 roku wejdą w życie dwa, ważne dla branży e-commerce, akty prawne: nowa dyrektywa konsumencka oraz Rozporządzenie 1169/2011. O ile o dyrektywie konsumenckiej wiele już powiedziano, nie wszyscy zainteresowani są świadomi zmian wynikających z Rozporządzenia 1169/2011.


Tymczasem zmiany spowodowane tym Rozporządzeniem są istotne i obejmują m.in. odpowiedzialność e-sprzedawcy za produkt, jego nazwę, wykaz składników, obowiązkowe znakowanie wartością odżywczą, podkreślanie obecności alergenów czy wskazywanie pochodzenia produktu. Nowe przepisy o znakowaniu żywności wejdą w życie już 13 grudnia 2014 roku i dotkną nie tylko opisy produktów ale też ich sprzedaż tradycyjną i internetową.


Sklepy internetowe mają przed sobą sporo przygotowań. Do grudnia muszą zadbać o bardziej rozbudowane niż dotychczas informacje o produktach.

Zapraszamy Państwa na bezpłatny warsztat, podczas którego przedstawimy obecny stan prawny, statystyki gotowości producentów i handlu do publikacji informacji zgodnych z wymaganiami, omówimy kwestie problemowe, z którymi już zetknęli się producenci i sprzedawcy artykułów spożywczych oraz dalsze plany Komisji Europejskiej związane ze sprzedażą żywności. Spotkanie zakończymy dyskusją, podczas której będzie możliwość zadania pytań specjalistom z dziedziny prawa żywnościowego oraz reprezentantom podmiotów wspierających e-handel w zakresie 1169/2011.


Organizatorem są: Instytut Logistyki i Magazynowania, Brandbank, Izba Gospodarki Elektronicznej oraz IGI Food Consulting. Spotkanie odbędzie się 13.10 w godz. 10.00 - 14.00 w siedzibie e-izby ul. Mokotowska 1, XII p. Warszawa (Zebra Tower).


Zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego.
Serdecznie zapraszamy!

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj