Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

A+ A A-
E-faktury w urzędach - odbyła się konferencja "E-administracja dla biznesu 2017"

Odbyła się III edycja konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2017 (EAB 2017). Konferencja stanowi platformę wymiany informacji o rządowych planach rozwoju i potrzebach świata biznesu w obszarze e-administracji. Głównym tematem tegorocznej edycji konferencji EAB 2017 było wdrażanie obowiązkowego odbioru faktur elektronicznych przez jednostki sfery finansów publicznych. Ponadto zaprezentowano założenia platformy pośredniczącej e-fakturowania w Polsce.

Podczas konferencji omówiono aspekty prawne, wyzwania oraz korzyści związane z procesem obsługi elektronicznych faktur w urzędach. Przedstawiono punkt widzenia przedstawicieli instytucji publicznych, a także to, jak powinno wyglądać krok po kroku wdrożenie elektronicznego fakturowania w administracji. Przedstawiono również dobre praktyki w tym obszarze zaczerpnięte z innych krajów. Podczas konferencji miała miejsce debata z udziałem ekspertów, którzy odpowiedzieli na pytania uczestników. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali w szczególności przedstawiciele instytucji publicznych, dyrektorzy departamentów finansowych, skarbników, główni informatycy oraz przedsiębiorcy realizujący dostawy dla sektora publicznego.

Organizatorami konferencji byli Ministerstwo Rozwoju oraz Instytut Logistyki i Magazynowania, który od wielu lata wspiera rozwój e-administracji i wdrażanie e-usług, współpracując z organami publicznymi w kraju i za granicą. Jesteśmy przekonani, że konferencja będzie wspaniałą okazją do zapoznania się z tematem wprowadzania w administracji odbioru faktur elektronicznych i do dalszej dyskusji nad kierunkami rozwoju usług elektronicznych w Polsce.

Program oraz szczegóły konferencji dostępne na stronie https://www.konferencja-eab.pl/

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj