Organizacja GS1 Polska
Instytut Logistyki i Magazynowania
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Marka Polskiej Gospodarki

A+ A A-
Pół wieku Instytutu Logistyki i Magazynowania

Zakończyły się jubileuszowe obchody działalności Instytutu Logistyki i Magazynowania, który nieprzerwanie od 50 lat pracuje na rzecz logistyki krajowej i międzynarodowej, wypracowując kolejne rozwiązania logistyczne dla potrzeb gospodarki narodowej, biznesu i nauki.

 

Zasługi Instytutu Logistyki i Magazynowania dla rozwoju polskiej logistyki są niepodważalne. Początkowo jako Centralny Ośrodek Gospodarki Magazynowej był zapleczem merytorycznym Urzędu Rezerw Państwowych, później jako Instytut Gospodarki Magazynowej kształtował rozwiązania organizacyjno-technologiczne magazynów i baz magazynowych, aby w końcu jako Instytut Logistyki i Magazynowania zapewniać swoim klientom efektywne i innowacyjne rozwiązania i dostęp do najnowszej wiedzy wykorzystując autorskie narzędzia informatyczne do modelowania i symulacji procesów gospodarczych i przepływów materiałowych.

 

Warto podkreślić, że Instytut od 15 lat zajmuje się także elektroniczną gospodarką, głównie w zakresie automatycznej identyfikacji towarów i lokalizacji oraz elektronicznej komunikacji w łańcuchach dostaw. Działa także prężnie w zakresie cyfryzacji administracji publicznej (e-Administracja) tworząc nowe modele cyfrowych usług publicznych dla potrzeb przedsiębiorstw. Dodatkowo wspiera kształcenie logistyków w Polsce (z inicjatywy Instytutu powstała Wyższa Szkoła Logistyki), organizuje szkolenia i warsztaty, a także jest organizatorem drugiego w Europie pod względem wielkości Polskiego Kongresu Logistycznego Logistics, który gromadzi co dwa lata ponad 800 uczestników. Zdobyte na przestrzeni półwiecza doświadczenia pozwoliły Instytutowi uzyskać w pełni zasłużoną pozycję Centrum Kompetencji w zakresie logistyki i e-gospodarki.

Więcej na temat jubileuszu oraz podsumowania 50-letniej działalności można przeczytać na portalu Logistyka.net.pl

Z okazji 50-lecia Instytutu powstał film promocyjny, przedstawiający działalność  Instytutu i jego współpracę z firmami, ośrodkami badawczymi i instytucjami z całej Europy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

 

 

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2012-2016

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj