Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

A+ A A-
Strategiczna współpraca z Miastem Poznań oraz Volkswagen Poznań rozpoczęta!

18 października 2019 r. Miasto Poznań, Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Volkswagen Poznań nawiązały strategiczną współpracę podpisując list intencyjny. Celem współpracy jest zrównoważona logistyka miejska. Wspólne działania mają mieć charakter długoterminowy i będą odpowiedzią na logistyczne potrzeby Poznania, mieszkańców i działających w mieście firm. Planowane jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań dla Poznania w zakresie infrastruktury oraz zrównoważonej mobilności. W przyszłości ma być ciszej, szybciej i bardziej ekologicznie.

Dyrektor Łukasiewicz – ILIM, dr hab. Arkadiusz Kawa wskazał, że dobra dystrybucja towarów to dla miast coraz większe wyzwanie:

„Wzrost sprzedaży internetowej powoduje coraz większy przepływ ładunków. Każde zamówienie towaru oznacza dostawę do indywidualnego klienta. Ostatnia mila generuje nie tylko bardzo duże koszty - nawet 40 proc. kosztów logistycznych - ale również wpływa negatywnie na środowisko naturalne i jakość życia mieszkańców. Potrzebne są więc rozwiązania infrastrukturalne i zastosowania nowoczesnych technologii, które ograniczą te problemy. Wierzymy w to, że wspólnie z naszymi Partnerami – Miastem Poznań i Volkswagen Poznań, stworzymy lepsze warunki do funkcjonowania naszego miasta w przyszłości.”

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj