Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

Aktualności i wydarzenia

  • 1
  • 2

Krzysztof Sieczkarek nowym przewodniczącym IEEE EMC Society

Krzysztof Sieczkarek nowym przewodniczącym IEEE EMC Society

Przewodniczącym polskiej Sekcji IEEE EMC Society został dr inż. Krzysztof Sieczkarek - kierownik Centrum Technologii Radiowych i Kompatybilności Elektromagnetycznej w ŁUKASIEWICZ - Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.Stowarzyszenie IEEE EMC Society (IEEE Electromagnetic Compatibility Society) to największa na świecie organizacja zajmująca się opracowywaniem i dystrybucją informacji, narzędzi i technik zmniejszania...

więcej

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo Logistyka w formie audiobooka - to zarówno ukłon w stronę osób niedowidzących i osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, którym poświęciliśmy część numeru 3/2020 naszego czasopisma, ale to także wygodny i atrakcyjny sposób na zapoznanie się z treściami czasopisma w samochodzie, autobusie, pociągu czy własnym domu. Nie masz czasu na czytanie?...

więcej
A+ A A-
Poznaj tajemnice kodu kreskowego na Targach Mobilnych w Warszawie

Kod kreskowy obchodzi w tym roku jubileusz 40 lat funkcjonowania w handlu. Z tej okazji organizacja GS1 Polska przygotowała szereg działań okolicznościowych, a jednym z nich będzie prezentacja jak i do czego w dzisiejszych czasach konsument może wykorzystać kod. Zapraszamy 21 i 22 marca na Stadion Narodowy w Warszawie oraz znajdujące się na jego terenie stoisko GS1 Polska, gdzie podczas trwających Targów Mobilnych pokażemy jak wykorzystać kod kreskowy, aby kupować świadomie.


W czerwcu 1974 roku w supermarkecie w Ohio (USA) po raz pierwszy zeskanowano przy kasie kod kreskowy. Produktem była guma do żucia Wrigley. Dzisiaj, przy kasach supermarketów, dyskontów i różnych innych sklepów na całym świecie skanowanych jest 5 miliardów kodów dziennie. Potencjał tych kilkunastu kresek jest więc gigantyczny i co ciekawe - wzrasta wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Podczas targów mobilnych zapraszamy do stoiska ILiM-GS1 Polska, przy którym będzie można samodzielnie sprawdzić do jakich informacji o produkcie można dotrzeć, skanując kod kreskowy. Jeżeli jesteś alergikiem, dbasz o dietę, sprawdzasz opinie i ceny lub lubisz łowić okazje, koniecznie nas odwiedź - zapraszamy na stoisko nr C6.

 

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty. W pierwszym dniu poświęcone będą głównie rozwijaniu aplikacji, decyzjom technologicznym, digital publishingowi czy marketingowi mobilnemu. Prelegentami będą m.in. Tomasz Woźniak z Future Mind, który opowie o tym, jak przygotować firmę do produkcji aplikacji, Marcin Zaremba z Senfino skoncentruje się na użyteczności aplikacji, a Bartłomiej Lozia z Jojo Mobile podzieli się wiedzą, jak zmonetyzować aplikację. Podczas warsztatów dowiemy się jak wykorzystać w świecie offline popularne beacony, geolokalizację czy mobilne płatności. 22 marca to gratka dla fanów technologii mobilnych. Tego dnia odbędą się warsztaty "Aktywny rodzic", podczas których dowiemy się jak mądrze i bezpiecznie wprowadzać dzieci w świat nowych technologii, a także przegląd aplikacji, które wspierają zdrowy tryb życia i codzienną efektywność. Podróżniccy.pl zaprezentują jak korzystać ze smartfona w podróży, a ekipa z niebezpiecznik.pl pokaże jak zabezpieczyć swój telefon. Targi Mobilne to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami technologicznymi dostępnymi na rynku.

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj