Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

Aktualności i wydarzenia

  • 1
  • 2

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo Logistyka w formie audiobooka - to zarówno ukłon w stronę osób niedowidzących i osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, którym poświęciliśmy część numeru 3/2020 naszego czasopisma, ale to także wygodny i atrakcyjny sposób na zapoznanie się z treściami czasopisma w samochodzie, autobusie, pociągu czy własnym domu. Nie masz czasu na czytanie?...

więcej

Nowe numery KRS, REGON, NIP

Nowe numery KRS, REGON, NIP

Szanowni klienci, kontrahenci, partnerzy, przyjaciele Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania.Informujemy, że z dniem 20 lipca 2020 roku, na mocy postanowienia VIII Wydziału Gospodarczego KRS Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, z dnia 17 lipca 2020 r., wydanego w związku ze zmianą formy prawnej naszego Instytutu...

więcej
A+ A A-

TransBaltic - W stronę zintegrowanego systemu transportowego w Regionie Morza Bałtyckiego

trans balticProjekt TransBaltic to projekt partnerów reprezentujących władze administracyjne licznych regionów, wspomaganych przez instytucje naukowo-badawcze, operatorów transportu, jak i zrzeszenia organizacji transportowych oraz międzynarodowe instytucje, zrzeszające kraje Regionu Morza Bałtyckiego, jak:  CMPR Baltic Sea Commission,  Baltic Sea States Subregional Co-operation (BSSSC), Baltic Sea Chambers of Commerce Association (BCCA), Baltic Development Forum (BDF) i Baltic Port Organization (BPO). Projekt ma także wsparcie kilku ministerstw transportu krajów regionu. Koordynatorem projektu jest Region Skåne, Szwecja.

Podstawową intencją projektu jest zapewnienie zewnętrznej i wewnętrznej dostępności transportowej regionu Morza Bałtyckiego, poprzez wspólne opracowanie strategii rozwoju sektora transportowego zgodnej z polityką spójności w dziedzinie transportu, jak i wspólne wdrażanie koncepcji biznesowych.

Instytut Logistyki i Magazynowania jest zaangażowany w prace prowadzone w ramach wszystkich pięciu pakietów prac, ponadto jest koordynatorem prac pakietu WP5.3 zatytułowanego Zastosowanie narzędzia internetowego do planowania dostaw intermodalnych.

Więcej: http://www.transbaltic.eu/

 

WARSZTAT

"Transport – najnowsze trendy i kierunki rozwoju"

21 czerwca 2011, Warszawa, hotel WESTIN

 

Na spotkaniu poznacie Państwo najnowsze trendy i kierunki rozwoju transportu w Europie. Ponadto będziecie mieć okazję aktywnie uczestniczyć w kreowaniu rozwoju transportu oraz praktycznie skorzystać z rezultatów wypracowanych w europejskich projektach.

 

W programie warsztatów między innymi prezentacja innowacyjnych rozwiązań usprawniających komunikację w łańcuchach transportowych i pozwalających na optymalizację procesów transportowych, będących wynikiem prac projektu DiSCwise.

 

W dalszej części programu prelekcja o możliwościach rozwoju przewozów intermodalnych i szczegółowa analiza związana z kosztami i czasem przewozów na wybranych trasach, jako wynik prac projektu TransBaltic.

 

Na spotkanie zaprosiliśmy także przedstawicieli czołowych, operatorów  intermodalnych by przedstawili korzyści płynące z korzystania z tego typu usług.

 

Ponadto zaprezentujemy możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi internetowych wspomagających wymianę „zrozumiałych dla wszystkich” informacji pomiędzy firmami na przykładzie łańcucha dostaw kontenerów z Dalekiego Wschodu do Polski w oparciu o rynkowy poziom stawek frachtowych. Będzie to świetna okazja do dyskusji na temat potrzeby rozwoju „EDI dla transportu”.

 

Transport to także przepisy i regulacje prawne. Jak zatem wpłynie wprowadzenie „e-myta” w Polsce na branżę transportową w Polsce? Kto wygra, a kto przegra? Jak wpłynie to na poziom stawek w transporcie drogowym? Czy przewozy intermodalne będą bardziej konkurencyjne?

 

Odpowiedzi na powyższe pytania, jak i szereg innych możecie Państwo uzyskać na najbliższych warsztatach organizowanych wspólnie przez Instytut Logistyki i Magazynowania oraz ECR Polska. Spotkanie będzie także okazją do wymiany doświadczeń, poszerzenia wiedzy i twórczej dyskusji.

 

Zapraszamy do hotelu WESTIN, Al. Jana Pawła II 21, Warszawa

 

AGENDA

Start 10:00, hotel WESTIN, Al. Jana Pawła II 21, Warszawa

10:00 - 10:30 Transport w Europie – trendy i kierunki rozwoju. Marcin Hajdul, European Logistics Association, Instytut Logistyki i Magazynowania
10:30 - 11:00 Praktyczne przykłady wykorzystania transportu intermodalnego - prezentacja DB Schenker
11:00 - 11:20 Przerwa kawowa
11:20 - 11:50 Analiza optymalnego łańcucha dostaw na przykładzie korytarza transportowego przewozów kontenerowych z Dalekiego Wschodu do Polski - analiza kosztów i czasu dostaw. Leszek Andrzejewski, Instytut Logistyki i Magazynowania
11:50 - 12:15 EDI w transporcie, czyli jak rozmawiać w łańcuchu dostaw. Marcin Hajdul, European Logistics Association, Instytut Logistyki i Magazynowania
12:15 - 12:40 Praktyczne zastosowanie standardów komunikacji w planowaniu przewozów intermodalnych. Narzędzie Logit4SEE. [prezentacja w języku angielskim] Frank Knoors, Logit System AS
12:40 - 13:40 Lunch
13:40 - 14:00 E-myto w Polsce - wpływ na branżę transportową w Polsce. Raben
14:00 - 14:30 Panel dyskusyjny – transport – szanse czy wyzwania dla polskich przedsiębiorstw?

Tematy:

  • e-myto w Polsce – czy wpłynie na wzrost przewozów intermodalnych w Polsce?
  • „współpraca na drodze, konkurencja na półce” – jak Polskie firmy postrzegają europejskie trendy?
  • EDI w transporcie – czy jesteśmy na to gotowi?
14:30 - 14:45 Podsumowanie. Marcin Hajdul, European Logistics Association, Instytut Logistyki i Magazynowania
14:45  15:30 AOB, ustalenie prac grup roboczych, współpraca w europejskich projektach badawczych, itp.
   
   
   
   

 

 

 

 

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj