Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

Aktualności i wydarzenia

  • 1
  • 2

Krzysztof Sieczkarek nowym przewodniczącym IEEE EMC Society

Krzysztof Sieczkarek nowym przewodniczącym IEEE EMC Society

Przewodniczącym polskiej Sekcji IEEE EMC Society został dr inż. Krzysztof Sieczkarek - kierownik Centrum Technologii Radiowych i Kompatybilności Elektromagnetycznej w ŁUKASIEWICZ - Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.Stowarzyszenie IEEE EMC Society (IEEE Electromagnetic Compatibility Society) to największa na świecie organizacja zajmująca się opracowywaniem i dystrybucją informacji, narzędzi i technik zmniejszania...

więcej

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo Logistyka w formie audiobooka - to zarówno ukłon w stronę osób niedowidzących i osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, którym poświęciliśmy część numeru 3/2020 naszego czasopisma, ale to także wygodny i atrakcyjny sposób na zapoznanie się z treściami czasopisma w samochodzie, autobusie, pociągu czy własnym domu. Nie masz czasu na czytanie?...

więcej
A+ A A-
Wielkopolscy przedsiębiorcy na warsztatach w ILiM

16 września w Instytucie Logistyki i Magazynowania odbyły się warsztaty z udziałem wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego w ramach cyklu spotkań z wielkopolskimi przedsiębiorcami.

- Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest konkretyzacji możliwości rozwoju przedsiębiorstw w regionie wielkopolskim - tłumaczy wiceminister Kościński. - Od zawsze ta część naszego kraju była potrzegana jako region sukcesu. Pragniemy wzmocnić ten potencjał rozwoju i zachęcić przedsiębiorców do współpracy.


Pierwszy warsztat pn. „Cyfrowa Wielkopolska” zgromadził ponad 40 przedstawicieli wielkopolskiego środowiska informatycznego. Celem spotkania było wyznaczenie obszarów do współpracy biznesu z instytucjami naukowymi przy wspólnym tworzeniu produktów i usług oraz wsparcie implementacji kultury startupów. Uczestnicy dyskutowali o tym, w jaki sposób zorganizować oddolną inicjatywę skupioną na kluczowych wyzwaniach cyfryzacji w regionie. Przedsiębiorcy zwracali uwagę na to, że najważniejsze innowacje wynikają z ich potrzeb i zaangażowania. Wskazywali, że ważne jest także to, aby wykorzystać efekt synergii wszystkich inicjatyw uruchamianych w Wielkopolsce.

Kolejny warsztat pn. Marka: Zaprojektowane w Poznaniu/Wielkopolsce skupił firmy wokół tematu wykorzystania design’u - procesu projektowania, jako potencjalnych cech wyróżniających Poznań i Wielkopolskę. Rozmówcy zwracali uwagę na takie kwestie, jak konieczność wsparcia kluczowych przedsiębiorstw tzw. okrętów flagowych, wsparcie młodych designerów, edukację w designie oraz lepsze wykorzystanie Międzynarodowych Targów Poznańskich do promocji marek i firm regionu.

 

Ministerstwo Rozwoju zaprosiło również media na briefing prasowy wiceministra Tadeusza Kościńskiego z udziałem posła Bartłomieja Wróblewskiego oraz dyrektora Instytutu Logistyki i Magazynowania Grzegorza Szyszki. Tematem briefingu były założenia nowej polityki inwestycyjnej rządu oraz działania na rzecz rozwoju Wielkopolski. Dyrektor Szyszka przedstawił również projekty realizowane we współpracy z Ministerstwem Rozwoju.

- W zakresie cyfryzacji kraju jesteśmy dla Rządu znaczącym partnerem - mówi Dyrektor Szyszka. - Pracujemy nad kilkoma projektami kluczowymi dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości, jak choćby powstająca platforma dla biznesu czy projekt związany z e-fakturą, który już wkrótce ma szansę zrewolucjonizować i uprościć obieg fakturowania.

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj