Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

Aktualności i wydarzenia

  • 1
  • 2

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo Logistyka w formie audiobooka - to zarówno ukłon w stronę osób niedowidzących i osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, którym poświęciliśmy część numeru 3/2020 naszego czasopisma, ale to także wygodny i atrakcyjny sposób na zapoznanie się z treściami czasopisma w samochodzie, autobusie, pociągu czy własnym domu. Nie masz czasu na czytanie?...

więcej

Nowe numery KRS, REGON, NIP

Nowe numery KRS, REGON, NIP

Szanowni klienci, kontrahenci, partnerzy, przyjaciele Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania.Informujemy, że z dniem 20 lipca 2020 roku, na mocy postanowienia VIII Wydziału Gospodarczego KRS Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, z dnia 17 lipca 2020 r., wydanego w związku ze zmianą formy prawnej naszego Instytutu...

więcej
A+ A A-

Projekt unijny BRIDGE - rozwój technologii EPC/RFID - (2006-2009)

Celem rozwoju technologii EPC/RFID jak również poszerzenia jej możliwości względem potencjalnych użytkowników od 1 lipca 2006 rozpoczęła się realizacja projektu współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej o nazwie BRIDGE (The Building Radio frequency IDentification solutions for the Global Environment - Budowanie rozwiązań identyfikacyjnych w oparciu o fale radiowe dla środowiska globalnego). Projekt BRIDGE został zainicjowany w odpowiedzi na konkurs rozpoczęty w maju 2005 w ramach obszaru European Union Information Society Technologies (IST) zgodnie z programem "Integracja i wzmocnienie europejskiego obszaru badań" 6-tego programu ramowego.

 

Koordynowany przez globalną organizację ds. standaryzacji danych, GS1, projekt BRIDGE łączy 31 globalnych organizacji w konsorcjum. Uczestnicy programu to uniwersytety w Europie i Chinach, włącznie z trzeba laboratoriami Auto-ID, dostawcy rozwiązań, zarówno firmy mniejsze i większe, a także duże sieci handlowe, producenci oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Projekt składa się z 3 grup zagadnień skupionych wokół kwestii biznesowych, technicznych i tzw. działań horyzontalnych, które dotyczą rozpowszechniania wiedzy odnośnie EPCglobal i udostępniania narzędzi wspomagających adaptację nowej technologii na rynku.
Polska organizacja krajowa GS1 formalnie reprezentowana przez Instytut Logistyki i Magazynowania z siedzibą w Poznaniu, również bierze udział w tym projekcie, a efektem pracy jest przenośny model demonstracyjny sieci EPCglobal, czyli prezentacyjno - edukacyjne oprogramowanie demonstracyjne, które ukazuje działanie sieci EPCglobal w rzeczywistym łańcuchu dostaw. Demo jest oparte o opracowany przez GS1 Polska model laboratoryjny. Przenośne demo jest skierowane głównie do sektora MŚP, ale także do środowisk akademickich w celu rozpowszechniania wiedzy na temat technologii EPC/RFID.
Aby poznać więcej szczegółów na temat projektu BRIDGE i pobrać aplikację portable demo należy zajrzeć na stronę:
http://www.bridge-project.eu/

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj