Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

Aktualności i wydarzenia

  • 1
  • 2

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo LOGISTYKA w wersji audio!

Czasopismo Logistyka w formie audiobooka - to zarówno ukłon w stronę osób niedowidzących i osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, którym poświęciliśmy część numeru 3/2020 naszego czasopisma, ale to także wygodny i atrakcyjny sposób na zapoznanie się z treściami czasopisma w samochodzie, autobusie, pociągu czy własnym domu. Nie masz czasu na czytanie?...

więcej

Nowe numery KRS, REGON, NIP

Nowe numery KRS, REGON, NIP

Szanowni klienci, kontrahenci, partnerzy, przyjaciele Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania.Informujemy, że z dniem 20 lipca 2020 roku, na mocy postanowienia VIII Wydziału Gospodarczego KRS Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, z dnia 17 lipca 2020 r., wydanego w związku ze zmianą formy prawnej naszego Instytutu...

więcej
A+ A A-

KASSETTS- efektywne rozwiązania transportowe dla MŚP w Europie Centralnej

Celem projektu jest racjonalizacja wybranych procesów transportowych i działań logistycznych prowadząca do wzrostu konkurencyjności MSP i ochrony środowiska dzięki stworzeniu europejskiej sieci koordynatorów logistycznych wykorzystujących narzędzia ICT.

 Główne założenia KASSETTS:

  • Stworzenie stabilnej europejskiej sieci koordynatorów logistycznych wykorzystujących narzędzia informatyczne wspomagające wymianę informacji.
  • Planowanie usług transportowych dla operatorów logistycznych.
  • Wprowadzenie usług poprawiających komunikacje pomiędzy przedsiębiorstwami.

Projekt KASSETTS pracuje nad koncepcja koordynatora logistycznego - usługi dla przedsiębiorstw produkcyjnych i pomocy we współpracy z dostawcami usług logistycznych. Koordynator nie jest nowym operatorem logistycznym typu 3PL lub 4 PL, ale jest integralna częścią działu logistyki w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Podstawowa korzyścią jest racjonalizacja procesów transportowych dzięki zastosowaniu rozwiązań oferowanych przez koordynatora procesów logistycznych (Logistics Coordinator). Optymalizacja dokonywana jest przy uwzględnieniu szeregu ograniczeń związanych z punktami nadania czy tez odbioru. Dodatkowo pod uwagę brane są parametry kosztowe oraz jakościowe.

W wyniku przeprowadzonych działań przedsiębiorstwa mogą zredukować koszty transportu oraz zmniejszyć liczbę kilometrów przejechanych przez pojazdy realizujące dostawy.

Projekt jest realizowany w ramach programu CENTRAL EUROPE, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (ERDF).

Wyniki projektu są publikowane w serwisie www.kassetts.eu.

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj