Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

A+ A A-
Powstaje Sieć Badawcza Łukasiewicz

1 kwietnia 2019 roku ruszył Łukasiewicz – trzecia największa sieć badawcza w Europie. Wkrótce, korzystając z dorobku 38 instytutów badawczych, Łukasiewicz przedstawi kompleksową ofertę dla przedsiębiorców. Skorzystać z niej będą mogły zarówno start-upy, małe i średnie firmy, jaki i wielkie koncerny oraz rynkowi championi. Nowy podmiot, skupiający potencjał krajowych instytutów badawczych, już na starcie dysponuje kilkuset laboratoriami oraz światowej klasy naukowcami.

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

ILiM integruje systemy RFID zastosowane w nowym Centrum Logistycznym 7R Logistic

Centrum Logistyczne 7R Logistic Kraków -Kokotów I zostało oficjalnie otwarte. Nowoczesny obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 13.250 m kw. to pierwszy budynek, który powstał w ramach 9-hektarowej działki dewelopera w Kokotowie, na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. 

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

Powstaje ogólnopolski standard dla e-etykiety

Prawo wymaga od e-sklepu podawania konsumentowi głównych cech towaru zanim ten zdecyduje się na zakup. Czym są owe główne cechy? Czy sklep ma do nich łatwy dostęp i jaką rolę, w przygotowaniu elektronicznych etykiet, odgrywają, lub mogą odgrywać, producenci?

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

Europejski nakaz zapłaty oraz postępowania w sprawie drobnych roszczeń dostępne online - szybka droga do egzekwowania należności w UE

Dzięki projektowi e-CODEX, reprezentowanemu w Polsce przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Instytut Logistyki i Magazynowania, przeprowadzenie Europejskiego nakazu zapłaty oraz postępowania w sprawie drobnych roszczeń jest już możliwe drogą elektroniczną.

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

GS1 Polska oraz Izba Gospodarki Elektronicznej zapraszają e-sklepy do współpracy nad katalogiem danych podstawowych

GS1 Polska oraz Izba Gospodarki Elektronicznej zapraszają e-sklepy, szczególnie działające w branży Fashion, do udziału w ankiecie realizowanej w ramach projektu „Label Power. Siła etykiety”.
Projekt ma na celu zdefiniowanie potrzeb branży e-commerce w zakresie treści elektronicznych etykiet produktowych i doprowadzenie do łatwiejszego ich tworzenia.

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

Ochrona Danych Osobowych Pacjentów

Identyfikacja pacjenta oraz powiązane z nią informacje o przebytych chorobach, zabiegach, planowanym leczeniu – dane medyczne, to jedne z najbardziej wrażliwych danych osobowych. Czy są bezpieczne? Jak je chronić i jak zabezpieczać przed niepożądanym dostępem? 

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

Czarno-białe kreski, które zrewolucjonizowały handel

Jak długie byłyby dzisiaj kolejki przy kasach, gdyby kasjer wciąż musiał ręcznie wprowadzać cenę każdego produktu? Przyzwyczajeni do obecnego standardu i „piknięcia” kodu przy kasie nie zastanawiamy się nad tym. Tymczasem to właśnie dzięki kodom kreskowym podliczenie koszyka pięćdziesięciu produktów zajmuje kasjerowi zaledwie około trzy minuty. Pierwszy kod kreskowy został zeskanowany 26 czerwca 1974 roku. Czterdzieści lat później każdego dnia skanowanych jest ponad 5 miliardów produktów na całym świecie.

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

Jak w porę zidentyfikować produkt niebezpieczny?

Rowerek dziecięcy, w którym z powodu wady konstrukcyjnej odpada koło lub czajnik, w którym z powodu zwarcia dochodzi do samozapłonu. To przykłady niebezpiecznych produktów, których sprawnie wycofanie z rynku staje się kluczowe. Grupa ekspertów pracująca na zlecenie Komisji Europejskiej opracowała raport, w którym zaleca wdrożenie i wykorzystanie globalnych standardów GS1 w całych łańcuchach dostaw. Stosowanie standardów poprawia śledzenie produktów i usprawnia ich wycofanie, a tym samym realnie wpływa na bezpieczeństwo konsumentów.

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

Otwarcie Krajowego Centrum Innowacji w Logistyce i e-Gospodarce

6 listopada 2013 o godzinie 17.00 nastąpiło uroczyste otwarcie Krajowego Centrum Innowacji w Logistyce i e-Gospodarce - nowoczesnego budynku laboratoryjno – biurowego wybudowanego przez Instytut Logistyki i Magazynowania przy ulicy Estkowskiego w Poznaniu. W nowo powstałym Krajowym Centrum Innowacji w Logistyce i e-Gospodarce mieści się część laboratoryjna, pomieszczenia biurowe, sale szkoleniowe oraz parking podziemny i pomieszczenia techniczne.

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

Jak obniżyć koszty i poprawić poziom obsługi klienta?

Weryfikacja cen, sprawdzanie pochodzenia produktów, korzystanie z elektronicznych list zakupowych, gazetek czy w końcu porównywanie cen w sklepach stacjonarnych i internetowych stały się dla wielu konsumentów codzienną praktyką. Wszystkie te czynności mogą być wspierane poprzez skanowanie kodów kreskowych umieszczonych na produktach i pozwalają oszczędzać czas oraz kupować taniej.

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

WCO i GS1 łączą siły w walce przeciwko podrabianiu towarów i wprowadzają nową mobilną wersję IPM

Na siódmym Światowym Kongresie ds. Walki z Fałszerstwami  i Piractwem, w Istambule w dniach 24-26 kwietnia br.  Światowa Organizacja Celna (WCO - World Custom Organisation) wspólnie z GS1 zaprezentowały nową, mobilną wersję narzędzia IPM (Interface Public-Members), wykorzystywanego przez pracowników organów celnych oraz przedsiębiorstwa.

PEŁNY TEKST DO POBRANIA

Kontakt z mediami

Osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami:

Ilona Kużaj-Aydar
tel. +48 61 850 49 30
mobile: 605 539 717
fax. +48 061 852 63 76
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pliki do pobrania

Logo ILiM w formacie JPG - POBIERZ

Logo ILiM w formacie PDF - POBIERZ

 

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj