Organizacja GS1 Polska
Sie Badawcza UKASIEWICZ
Instytut Logistyki i Magazynowania, Instytut Badawczy
Instytut Logistyki i Magazynowania

A+ A A-

Wielkopolski IoT - nowa jakość logistyki

Prace grupy mają na celu upowszechnienie wykorzystania technologii Internetu Rzeczy (IoT) oraz:

•  rozpowszechnianie systemów wytwarzania opartych o technologie Internetu Rzeczy,

•  stymulowanie nowych modeli zarządzania np. ruchem, transportem, zużyciem energii, z wykorzystaniem informacji z układów sensorycznych funkcjonujących w ramach Internetu Rzeczy.

•  standaryzacja  w IoT – udział w Alliance of IoT innovation (AIOTI) w celu wypracowania wspólnych standardów: architektur, protokołów, otwartych interfejsów referencyjnych (API) wykorzystywanych w IoT.


Mając na uwadze trendy technologiczne IoT podjęto starania zmierzające do opracowania koncepcji rozwoju IoT w skali regionalnej, która docelowo może mieć też wymiar ogólnokrajowy. Konieczne jest zbudowanie infrastruktury (sieci szkieletowej LPWSN), która będzie stanowiła zarówno środowisko badawcze, pozwalające na rozwój technologii IoT jako takiej jak również na prowadzenie badań aplikacyjnych w innych obszarach z zakresu transportu, logistyki itp. jak i środowisko komercyjne, pozwalające na tworzenie i wdrażanie w rzeczywistości gospodarczej określonych innowacyjnych rozwiązań.  
Efektem prac grupy będzie przygotowanie i uruchomienie projektu Obserwatorium logistycznego. W ramach projektu powstanie infrastruktura przekaźników pozwalających na komunikację między sobą urządzeń na terenie miasta Poznania i okolic.

 

Kontakt i zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

     

 

© Instytut Logistyki i Magazynowania | 2019

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj